Akumulatory do Fotowoltaiki

Fotowoltaika cieszy się dzisiaj ogromną popularnością. Jest to ekologiczny sposób pozyskiwania energii. Niestety nie w każdej sytuacji panele fotowoltaiczne zapewniają dostęp do prądu. Dlatego warto zabezpieczyć się przed takimi sytuacjami poprzez montaż akumulatora do fotowoltaiki.

Do czego potrzebne są akumulatory do fotowoltaiki?

Latem panele fotowoltaiczne produkują wystarczająco dużo energii, aby zaspokoić potrzeby gospodarstwa domowego. Jednak zimą słońce pojawia się rzadko i na krótko. Wtedy właśnie przydaje się akumulator fotowoltaiczny. Jest to urządzenie, które magazynuje energię i umożliwia jej wykorzystanie w dowolnym momencie. Klimat panujący w Polsce jest bardzo nierównomierny. Przez wiele miesięcy promienie słoneczne są zbyt słabe, aby udało się wytworzyć dostatecznie dużo energii. Jednak latem w ciągu dnia powstaje jej nadmiar. Odprowadzenie energii do akumulatora fotowoltaicznego umożliwi wykorzystanie jej w sytuacji niedoboru.

W naszym sklepie dostępne są wysokiej jakości akumulatory do fotowoltaiki. Nie zatruwają one środowiska i nie wymagają stosowania wentylacji w pomieszczeniu, w którym się znajdują. W przeciwieństwie do innych baterii, nie trzeba przeprowadzać u nich żadnej konserwacji ani sprawdzać poziomu wody.

Najważniejsze cechy akumulatora do fotowoltaiki to:

  • obecność zaworu jednokierunkowego, który uniemożliwia wyciek elektrolitu,
  • odporność na pracę w wysokich temperaturach,
  • duża liczba cykli ładowania
  • pojemność baterii

W naszej ofercie dostępne są zarówno modele za niespełna 300 zł, jak i takie, których koszt zakupu to ponad 1000 zł. Zapewniamy jednak, że każdy akumulator do fotowoltaiki z naszego asortymentu to sprzęt najwyższej jakości. Różnice w cenach wynikają głównie z pojemności poszczególnych baterii. Zachęcamy do zapoznania się z ofertą.

Podobne wpisy